Дома Тагови Момчило Антонијевиќ

Таг: Момчило Антонијевиќ

НАРОДНИОТ БИЛКАР ОБЈАСНИ КОГА Е НАЈДОБРО ДА СЕ БЕРЕ КАМИЛИЦАТА: Помага...

Кога мумијата на египетскиот фараон Рамзес II била транспортирана од Египет во Париз, научниците кои го анализирале примерокот од ткивото идентификувале траги од камилица,...

Билкарот Момчило советува: Покрај глуварчето, користете ја и оваа многу лековита...

Топлите денови се пред нас, но за многумина тоа значи и пролетен замоp. Познатиот билкар Момчило Антонијевиќ посочи неколку билки кои го подобруваат pacположението,...

Необична билка прави чуда за црниот дроб и бубрезите: билкарот објасни...

Пречица е многу редок и заштитен вид во многу делови од светот, но дури и кај нас не смее да се бере во природата,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"