Дома Тагови модар патлиџан

Таг: модар патлиџан

Вака приготвениот модар патлиџан можам да го јадам секој ден: се...

Толку е вкусна оваа салата од модар патлиџан што можам да ја јадам секој ден, а воопшто не ми е ни тешко да ја...

Салата од патлиџани, пиперки и домати, нешто помеѓу ајвар и пинџур,...

Направете совршена салата од модри патлиџани која можете да ја јадете и како целосен оброк, иако е замислена само како зимска салата. Одлично се...

Ги сечам патлиџаните на ленти, ги виткам како сарма и ги...

Ова може да се послужи како предјадење, но и како главно јадење. Јас обично за домашните го приготвувам за ручек, а кога имаме гости...

НАМАЗ ОД МОДАР ПАТЛИЏАН: Толку е многу вкусен намачкан на лепче...

Полека, од вкусните тиквички се префрламе на модрите патлиџани. Тие се многу здрави и треба редовно да ги јадеме, но исто како и тиквичките,...

Без пржење во масло: вака подготвениот модар матлиџан е повкусен и...

Ова е старо турко јадење наречено „килис тава“, а се приготвува со модри патлиџани. Тие се сечат на тенки ленти и се премачкуваат со...

Евтин и многу вкусен ручек со модар патлиџан, пробајте го и...

Сите го обожаваат овој ручек со модар патлиџан, едноставно се приготвува и секој може да си го дозволи, евтин е. Освен што многу лесно...

ВО ТЕГЛА СО МАСЛО: Вака Италијанците приготвуваат салата од модар патлиџан...

Ако ги сакате јадењата со модар патлиџан, денес ви нудиме еден одличен рецепт од познатата Италијанка Тициана: ароматичен и без горчина, потпечен во рерна...

ЕМ КРЦКАВ ЕМ СЕ ТОПИ ВО УСТА – Похуван модар патлиџан,...

Со модар патлиџан многумина приготвуваат еден стар природен лек против артритис. Меѓутоа, освен што е лековит, модриот патлиџан, исто така е многу вкусен па...

МОДАР ПАТЛИЏАН ЗА ЗИМНИЦА СО НЕВЕРОЈАТНО ВКУСЕН СОС: Ќе ви стане...

Ќе ви стане омилена зимска салата! Модриот патлиџан освен што е многу вкусен, приготвен на овој начин е и многу здрав. Заедно со доматите, лукчето...

Запишете си го рецептот од руските домаќинки: салата од модар патлиџан,...

Сите што ја пробаа салатава рекоа дека е подобра дури и од туршија. Закиселениот модар патлиџан ќе стане вашиот омилен прилог од целата зимница...