Дома Тагови мирис

Таг: мирис

Генијален трик како алиштата да ви мирисаат вечно на парфем, а...

Генијален трик ја одржува облеката свежа со години, а спречува молците да се соберат во плакарот и да ви ги уништат омилените парчиња. Креаторката на...

Запалете ловоров лист и почекајте 10 минути да видите што ќе...

Никогаш не ја потценувајте моќта на различните ароми врз нашиот организам! Дали знаевте дека необичниот мирис на ловорот има неверојатно смирувачко дејство врз сите нас?...

Ако во текот на денот испуштате гасови повеќе од ОВАА БРОЈКА...

Како што веројатно и знаете, гасовите и нивниот мирис се резултат на она што го внесувате во себе. - Непријатниот мирис на гасовите е нешто...

Секоја болест има свој мирис, и ракот! Како мирисате?

Мирис на ацетон упатува на дијабетес, мирисот на сирова риба пак, на болест на црниот дроб, лекарите наведуваат дека секоја болест може да се...

Овие симптоми ќе ви укажат дека сте бремени, многу порано пред...

Симптомите како што се зголемен апетит, чувствителни гради и раздразливост, најчесто ги препишуваме на ПМС, но многу слични појави се јавуваат и во текот...

Ако многу ви смрди прдежот – тоа може да значи 2...

-Што значи тивок прдеж, зачесетен прдеж, прдеж кој многу смрди… Што значи ако прдежот смрди многу силно, а што значи ако не смрди воопшто? Дознајте...

Според восокот во ушите – дознајте во каква состојба ви е...

Foto: Gregory F. Maxwell ​ Нормалниот восок од уши може да биде помеѓу портокалова и окер боја, но жолтиот или зелен восок, јадеж во увото или...

Еве како алиштата да ви бидат повторно бели како снег

Идеал за секоја домаќинка е чиста, бела како снег облека, која мириса на свежина. Кон ова тежнее секоја домаќинка. Меѓутоа, често се случува да...

Како да отстраните секаков вид на дамки и нечистотија од теписите

Во поголемиот број случаи, дамките од теписи можат лесно да се отстранат, но само ако делувате брзо. Ако дамката сте ја оставиле да се...

Овие 10 работи кои не смеете да ги криете од гинекологот

Постојат работи кои можеби е најдобро да ги премолчите пред вашата најдобра пријателка. Но кога станува збор за гинекологот, работите се поинакви. Веројатно од...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"