Дома Тагови мини тирамису

Таг: мини тирамису

ЧОКОЛАДНИ ТИРАМИСУ ТОПЧИЊА: Овој рецепт сите ги воодушеви

Тирамису топчињата се неодолива мешавина од мелени кекси (пишкоти), кремасто сирење-маскарпоне и малку кафе, па валани во какао во прав. Тие имаат вкус исто...

Мини тирамису без јајца, без печење, готово е за 10 минути

Рецепт на Инес од Готвењето е забавно. За овој брз, вкусен и едноставен колач ви е потребно само неколку состојки и 10 минути време....