Дома Тагови мини пити со месо

Таг: мини пити со месо

СЕКОЕ УТРО МУ ГИ ПРАВАМ НА СИН МИ ОВИЕ MРЗЛИВИ ПИТИЧКИ:...

Овој рецепт го зедов од другарка ми, која редовно ги подготвувала мрлизите питички на најразлични начини. Неодамна бев кај неа на гости и таа...

Мини пити со месо, навистина многу вкусни, прсти да излижеш

Исклучително вкусни мини пипички со месо. Фантазија, мора да ги пробате. Потребни состојки: 500 г мелено месо 1 лажичка сол, црн пипер 500 г кромид (2 големи главици) 500...