Дома Тагови мини пити со готови кори

Таг: мини пити со готови кори

Воздушести питулици со сирење кои можат да се замрзнат и кога...

Она што го сакам кај овие питулици е тоа што можат да се замрзнат. Кога имате послободно време направете поголема количина и замрзнете ги,...

СОЛЕНИ ТРИАГОЛНИЦИ: Со готови кори за 10 минути се готови, највкусни...

I РЕЦЕПТ: Солени триаголничиња, децата ги обожаваат Оваа феноменална пита ми ја покажа мојата свекрва. Оттогаш многу често ја правам, превкусна е и децата...

СЕКУНДА РАБОТА: Едноставен појадок со малку намирници од фрижидерот

Не можевме да се одлучиме кој од овие два рецепти е подобар или дава повкусен резултат, па затоа ги објавуваме и двата одеднаш, бидејќи...

Солени триаголничиња: рецептот ми го даде свекрва ми, а сега децата...

I РЕЦЕПТ: Солени триаголничиња, децата ги обожаваат Оваа феноменална пита ми ја покажа мојата свекрва. Оттогаш многу често ја правам, превкусна е и децата многу...

Мини пити со месо, навистина многу вкусни, прсти да излижеш

Исклучително вкусни мини пипички со месо. Фантазија, мора да ги пробате. Потребни состојки: 500 г мелено месо 1 лажичка сол, црн пипер 500 г кромид (2 големи главици) 500...