Дома Тагови мини крофни

Таг: мини крофни

ПАМПУШКИ ИЛИ СЛАТКИ ПУНЏИ: тестото е слично на крофни, не впиваат...

Вкусните мали крофнички кои ги нарекуваат и „пампушки“ може да се прават во слатка или солена варијанта, растат големи од квасецот кој го има...

Сочни мини-крофнички кои се приготвуваат за 10 минути

Рецепт и видео презентација на Мои Домашни Рецепти – крофнички за 10 минути. Многу се вкусни, како што велат – лапни голтни. Може да...

Совршени мини крофнички – исти како оние што ги јадеме на...

Во време на пандемија кога не можеме да си дозволиме летен одмор на море, тогаш можеме барем да си овозможиме овие мини крофнички кои...