Дома Тагови минерална вода

Таг: минерална вода

Празова вода: кажете им збогум на холестеролот, дијабетесот и вишокот килограми...

Терапијата трае еден месец, а празовата вода се пие двапати во текот на денот, пред оброк, наутро и навечер. Потребни состојки: 1 шише минерална, газирана вода ¼...

Бурек кој секогаш успева со вкус како купечкиот

Потребни состојки: 100 мл масло 600 г мелено месо *се пропржува 3 минути 400 г сечкан кромид 10 г сол (2 мали лажички), црн пипер 650 г тенки кори 2 лажици...