Дома Тагови минерал јод

Таг: минерал јод

Домашен тест кој го открива количеството на јод во организмот –...

Јодот е еден од т.н. „минерали во трагови” кои се есенцијални или неопходни за правилното функционирање на организмот. Тој е присутен во морската храна....

Кои луѓе во време на вирози е најдобро да консумираат јод

Најдобрите намирници кои ќе помогнат да се зајакне имунитетот кај постарата популација, се морските плодови, сувите сливи, жолчката од јајце, пченката... Кога станува збор за...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"