Дома Тагови медитеранска исхрана

Таг: медитеранска исхрана

Алма: Престанете со она „Од понеделник ќе почнам“ и започнете веднаш...

Алма Буниќ, нутриционист и сопственик на брендот Нутриформа, во едно интервју за Натурала открива зошто држењето диета не е долгорочно решение, како здраво да...

Медитерански принцип на исхрана за слабеење, долговечност и здравје: зошто е...

Медитеранскиот начин на исхрана доминира над секој друг вид исхрана со својата научна потврденост, како и во вековната традиција. Не само што ги задоволува...

Одбил хемотерапија, дочекал 102. роденден: Ги надживеал лекарите и го открил...

Ова е приказна за човекот кој заборави дека треба да умре. Кога лекарите на Стаматис Мораитис, грчки ветеран, во 1976 година му дијагностицирале неизлечив рак...