Дома Тагови Медена вода

Таг: Медена вода

Дали знаете што се случува кога со медот ќе испиете и...

Добро се познати придобивките од медот, но малкумина знаат за здравите придобивки од водата со мед. Нектарината или медовината (напиток од мед и вода) одамна...

Лековита медена вода – овој рецепт мора да го знаете

На сите ни се познати поволностите од медот, ама ретко кој знае за предностите кои ги нуди медената вода. Медената вода уште одамна е користена за лекување на...

Пензионер со медена терапија се ослободил од симптомите: Збогум кивавицо, збогум...

Милорад Аризановиќ, пензионер од Ниш, тврди дека со помош на медена терапија се ослободил од симптомите кои му ги отежнувале и работата и животот. На...

МЕДЕНА ВОДА на празен стомак: Едноставен напиток кој претставува спас за...

Медената вода приготвена на овој начин го нормализира варењето на цревата, го зголемува имунитетот и се користи за лекување на настинки и бронхитис, а...

Наутро испијте чаша топла вода со лажичка мед: Комбинација која ќе...

Веројатно веќе ви е познато дека медената вода е повеќекратно полезна за здравјето на организмот. Пчелиниот мед го препорачуваат многу нутриционисти, бидејќи содржи уникатни...

Дали знаете што се случува кога со медот ќе испиете и...

Добро се познати придобивките од медот, но малкумина знаат за здравите придобивки од водата со мед. Нектарината или медовината (напиток од мед и вода) одамна...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"