Дома Тагови маст од гавез

Таг: маст од гавез

Чудо од билки: Гавезот и глогот лекуваат сè од глава до...

Тинктура од најлековитата билка на светот Тинктурата од глог како додаток во исхраната има бројни лековити својства. Глогот содржи многу супстанции кои се ефикасни за...

Спасете си ја ‘рскавицата во коленото со овој проверен лек за...

Постојат голем број природни препарати од гавез, јаболкова киселина, лимон или глина, кои во комбинација со медикаментите успешно ги лекуваат болестите на зглобовите, каква...

МАСТ ОД ГАВЕЗ: Најдобриот лек за артритис, коски, зглобови и кожа...

Гавезовата маст е најпозната по нејзиното лековито дејство врз коските, зглобовите и кожата. Често се користи за ублажување на симптомите на артритис, болки во...

Облога направена од лист од гавез и маст преку ноќ ги...

Собирањето на ткивна течност околу зглобовите и отечените нозе се голем проблем особено навечер, а овој одличен и едноставен метод од народната медицина може...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"