Дома Тагови масло од кантарион

Таг: масло од кантарион

Спасителниот кантарион: 20 причини зошто треба да го пиете секое утро...

Жолтиот кантарион е повеќегодишна билка за која одамна се смета дека е лек за 99 болести. Распостранет е речиси на целата териоторија на Македонија....

Ја победив дискус хернијата и штитната жлезда со овој лек кој...

Познатата глумица Амина Беговиќ е доста популарна на социјалните мрежи со своите совети за природно лекување. Имено, таа во текот на животот имала бројни...

Кантарионово масло: носи сонце и живот, ги лекува сите рани во...

Кантарионовото масло одамна е познато како масло кое се нанесува на сите рани. Ценето е одамна како антивирусен, антибактериски и антимикробен лек со кој...

Рецепт за масло кое лекува чир на желудник, женски проблеми, изгореници...

-Кантарионово масло за надворешна и внатрешна употреба Потребни состојки: 2 литри маслиново масло 100 г свежа жалфија 100 г сува ајдучка трева или 200 г свежа Кантарион колку што...