Дома Тагови маскарпоне

Таг: маскарпоне

ЕВТИНО И ВКУСНО ДОМАШНО МАСКАРПОНЕ: Добивате голема количина крем сирење за...

Со овој рецепт ќе добиете многу вкусно и квалитетно крем сирење кое е одлична замена за скапите млечни производи кои може да се најдат...

БРЗА И ЛЕСНА: Овошна торта без печење, за половина час е...

Нашата драга пријателка Рената Трајчевска овојпат ги надмина очекувањата на сите и направи чизкејк за сите пофалби! На ова ремек дело можат да и...

Капучино колач, многу вкусен десерт со вкус на кафе – Многу...

Фото и рецепт: Линда Многу фин колач со вкус на кафе, вистински неделен десерт. Со лесна кора која по желба можете да ја натопите со...

ЧОКО МАСКАРПОНЕ КОЦКИ вкус кој ќе ве однесе на седмо небо

Потребни состојки за кора: Од овие состојки се печат две кори во плех 35х24 см 125 г путер 100 г шеќер 2 јајца 150 г брашно ½ прашок за печиво 2...

Кремаст колач од рерна: необична кремпита која се топи во уста

Омилениот колач за многумина, можете да го приготвите на нешто поинаков начин. Пробајте ја кремастата кремпита од рерна! Потребни состојки: 2 пудинзи од ванила 500-600 мл млеко 400...