Дома Тагови маковница цвет

Таг: маковница цвет

Рецепт за маковница во вид на цвет и штрудла со мак...

Макот (семе од афион) е омилениот македонски додаток на колачи, ролати, пити, баклави и други вкусни јадења. Прочитајте ги рецептите како да приготвите маковница...

Маковница цвет, декоративен, вкусен, мек како душа

Подготовката е лесна, а вкусот е неодолив за сите љубители на макот. Потребни состојки: 500 г меко брашно, 30 г свеж квасец, 250 мл млеко, 2 жолчки, 50 г растопен...