Дома Тагови мајонез

Таг: мајонез

ЗА 52 СЕКУНДИ НАПРАВЕТЕ ПОСЕН МАЈОНЕЗ: Повкусен е од обичниот, може...

Кој еднаш го направи овој мајонез, повеќе нема да го сака купечкиот. Овој мајонез освен што е посен, многу е повкусен од обичниот, а...

Со една лажичка мајонез искусните домаќинки решаваат многу проблеми: го светнуваат...

Како и многумината, веројатно и вие го сметавте мајонезот како состојка од која се приготвува вкусна руска салата, намаз за лепчиња и сендвичи, како...

СТАВЕТЕ МАСЛО ВО МЛЕКОТО: Брзо и многу лесно ќе го добиете...

На многу лесен и едноставен начин може да го приготвите највкусниот сос кој му прилега на секое јадење. Во рецептот подолу ќе го зачиниме...

Оваа салата е толку добра што ќе ви биде жал што...

Потребни состојки: 3 компири 3 моркови 3 варени јајца 300 г варен грашок 6-7 кисели краставички 300 г шунка или 1 пилешко филе сол и уште: 300 г мајонез 200 г павлака Постапка: Зеленчукот сварете го...

Посни кифлички меки како душа со прелив од мајонез

Фото и рецепт: Кате Ристевска Посни кифлички меки како душа со прелив од мајонез и поради тоа се посебни. Потребни состојки: 1 кг брашно тип 400 500 мл...

Брза солена торта со лепче

Солената торта е моментно едно од најактуелните предјадења. Ова предјадење кое просто се топи во устата, со сигурност ќе биде општоприфатено од вашите пријатели. Добар...

Сендвич торта: вкусна и декоративна за свечени денови

Фото и рецепт: Зорка Јанчева Драги мои домаќинки, домаќини и вредници, оваа сендвич торта многу е вкусна и убава за свечени денови. Потребни состојки: 6 конзерви туна ½...

Најсочната ЛЕБ ТОРТА – без печење

Потребни состојки: 3 пакувања тост леб 600 г кисела павлака 350 г мајонез 200 г шунка 150 г ајвар 8 јајца (5 во рецептот, 3 за декорација) 200 г кашкавал Кисели краставички,...