Најсочната ЛЕБ ТОРТА – без печење

Потребни состојки:

3 пакувања тост леб

600 г кисела павлака

350 г мајонез

200 г шунка

150 г ајвар

8 јајца (5 во рецептот, 3 за декорација)

200 г кашкавал

Кисели краставички, мирудија

Погледнете ја видео снимката и дознајте како се приготвува оваа брза солена торта со тост леб:

Претходна статијаВелигденска плетенка – РЕЦЕПТ
Следна статијаУживајте во пудингот од лешник, авокадо, банана и какао – преполн со живот