Дома Тагови мафини за 20 минути

Таг: мафини за 20 минути

ЧОКОЛАДИ МАФИНИ: Излегуваат меки и сочни, смесата е готова за 5...

Можам да ви потврдам дека ова е еден од најдобрите рецепти за мафини. Постојат многу варијанти за подготовка на мафини, од вегански, до солени...

ПИЦА МАФИНИ: За овој рецепт не ви требаат повеќе од 10...

Пица мафините се одлично јадење за малите дечиња, особено кога сте на некој роденден или за во домашни услови за вечера. Иако тестото може...

Солени мафини со тиквички, многу се вкусни, меки, готови за половина...

Брз и здрав појадок или вечера. Превкусни мафини со тиквички, меки како душа, здрави и лесни, брзи за подготовка, готови за половина час. Од...