Дома Тагови мачки

Таг: мачки

Луѓето што сакаат мачки се многу поинтелигентни од останатите љубители на...

Домашните миленици апсолутно се голем благослов за луѓето. Тие можат да ве pacположат кога се чyвствувате тaжни или кога се враќате дома уморни од...

Палавата мачка ја немало 3 дена, а потоа се вратила со...

Ја немало три дена, а потоа за големо изненадување се вратила кај сопствениците, но со закачена сметка на вратот. За разлика од кучињата, мачките ретко...

Научниците откриваат: Фрекфенцијата на мачкиното предење може да лекува фрактури на...

Постои верување дека мачките се себични, саможиви и дека тие само сакаат внимание и да бидат мазени – но, тоа не е точно. Истражувањата покажале...

Црните мачки ја апсорбираат негативната енергија, а персиските исцелуваат

Прочитајте какви се’ моќи кријат мачките па ќе сфатите зошто старите Египќани ги сметале за свети и божествени. Дали ви пречи кога мачката се...