Дома Тагови лош здив

Таг: лош здив

Редовно ги миете забите, но пак излегува непријатен здив: Д-р Перишиќ...

Непријатниот здив наутро после будењето е нормална работа, бидејќи во текот на ноќта устата се суши, се собираат бактериите кои брзо се намножуваат, но...

Телото понекогаш ви миpиcа неyбаво – ако го јадете ова, ќе...

Дали некогаш се чувствувате непријатно поради мирисот на потта? Да се има л ош телеcен мирис може да биде многу неугодно. Непријатните мириси најчесто...

Добриот стоматолог може да види дека сте болни уште пред вие...

Промените на усните, непцата и забите може да укажуваат на сериозни заболувања. Стоматологот објаснува што гледа и што значат тие примени за вашето здравје. Стоматологот...

Имав лош здив поради бактерија во устата а сега со помош...

За борба против лошиот здив се користат разни производи за орална хигиена, меѓутоа постојат и доста поедноставни и поефикасни начини како да добиете свеж...

Толку ми смрдеше од уста, што му се гадев на сопствениот...

Непријатниот здив од уста е проблем кој го мачи речиси секој втор човек на планетава. Иако може да постојат безброј причинители за овој проблем,...

Секој четврти човек ги има: еве што ви смрди од устата...

“Ако во детството често сте боледувале од загноени крајници, многу е голема веројатноста дека гнојните чепови оставиле лузни. Тие лузни се во форма на дупки...

Што ќе се случи ако пиете секој ден чај од магдонос...

Што ќе се случи ако пиете чај од магдонос со лимон и мед Потребни состојки: 3 чаши вода 1 китка магдонос (5-6 густи гранчиња) 1/2 лимон 1 лажица мед Постапка: Ставете...

Напиток против гастритис: болката исчезнува додека да трепнете!

Воспалението на слузницата на желудникот се нарекува гастритис. Се јавува во четири форми: акутен, хроничен, грануломатозен и хипертрофичен гастритис. Симптоми: Клиничката слика е индивидуална. Можно е...

За слабокрвност: мелени ореви со мед и цимет – одлична комбинација!

Мелениот орев во комбинација со мед претставува одличен природен лек чија лековитост не може да се спореди ниту со најмоќните фармацевтски производи. Оваа вкусна комбинација...