Дома Тагови локум

Таг: локум

100 ПАТИ ПОДОБАР ОД КУПЕЧКИОТ: Рецепт за домашен локум кој ќе...

Долго размислував дали да го објавам овој рецепт, но крајниот резултат е толку добар што би било штета да не го споделам со вас....

ДОМАШЕН КОЗИЊАК (СО КОНЦИ): Ова се сите тајни за најпознатото велигденско...

За Велигден традиционално се подготвува слатка погача сплетена како плетенка, а во различни краишта се нарекува различно: козињак, козунак, милиброд или едноставно, велигденска погача. Особено...

НАЈВКУСНИОТ ЛОКУМ: Стар рецепт кој го барав со години – има...

Локумот е една од омилените слатки која се јаде додека се пие кафето, а се приготвува од скробен гел и шеќер. Постојат разни верзии...

ПОУБАВО ОД РАФАЕЛО: Паша-локуми, многу кремасти колачи за помалку од 10...

Ова се најкремастите колачи кои некогаш сум ги пробала. Вкусот е совршен и многу потсетува на Рафаело колачите, заради кокосот, но уште поубаво. Паша...

НАЈСОЧНАТА ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО ОРЕВИ: Не може славата да помине без...

Ова е највкусната, најсочната посна торта со ореви и локум. Рецепт и видео презентација на Спасиќ Ема од Емилина кујна. Ова некогаш бил нарекуван...

ДОМАШЕН ЛЕК СО ЛОКУМ И МЕНТОЛ: За исфрлање на секрет од...

Во периоди кога се менуваат временските пригоди и се зголемуваат инфекциите, имунитетот опаѓа, па организмот често е цел на вирусни и бактериски на-пади кои...

Лек за исфрлање на секретот од белите дробови и синусите! За...

Секој период е ризичен за луѓето со ослабен имунитет, хронична слабост на белите дробови, децата, старите, пушачите... Затоа, превземете некои чекори за зајакнување на имунитетот,...

Најубав е локумот кога е тазе, а во него можете да...

Фото и рецепт: Драгица Владо Ова е турски локум кој многу ми се допаѓа, а од него си правам и природен лек за бронхитис и...

ПОСНО НА ВОДА: бисерчиња со локум и кокос

Потребни состојки: 200 г локум од ружа 200 г кокосово брашно 150 г шеќер во прав 3 лажици лимонов сок Постапка: Локумот ситно исечкајте го, па малку изгмечете го со...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"