Дома Тагови ликер од ореви

Таг: ликер од ореви

Оревовача со најдобар вкус, здрав и одличен ликер за јакнење на...

Фото и рецепт: Душка Д. Под рецептот има видео за постапката на приготвување на ликерот. Потребни состојки: 1 литар ракија (комова) 2 ванилин шеќер 350 г шеќер 10 зелени оревчиња 1...

Ликер од ореви: мевлем за желудникот и штитната жлезда

Ликерот од ореви, уште познат и како оревовача, во народната медицина веќе со години се користи како природен лек за штитната жлезда и дигестивни...

Еве како се прави „Оревовача“ по стар рецепт: ја штити тироидата...

Нашите баби и дедовци го обожуваа ликерот од зелени оревчиња. Добро знаеле дека тој е еден од најделотворните лекови. Оревите лекуваат најразлични заболувања, а...