Дома Тагови ленено семе и кефир

Таг: ленено семе и кефир

НАЈСИЛЕН ЛЕК ЗА СРЦЕ: Ги решава маснотиите и килограмите, спречува удар

Лененото семе има повеќекратно дејство врз срцето и к рвните садови. Спречува појава на воспаление, го регулира срцевиот ритам и го намалува високиот к...

Лененото семе со јогурт е неверојатен лек, особено за дебелина –...

Овој метод овозможува брзо нормализирање на телесната тежина и согорување на масните наслаги. Забележан е позитивен ефект врз регулацијата на липидниот метаболизам. Брашното од ленено...