Дома Тагови Лекување на рак со мед

Таг: Лекување на рак со мед

Ана раскажува: Како го победив ракот на дебело црево во четврта...

Ана Камерон, позната авторка на книги за деца, се разболела од рак на дебелото црево во 2011 година. Камерон објасни дека најпрво била подложена...

Најтежок облик на рак успеав да излекувам со мед: Моја должност...

Напомена: рецептот на Анте Крешиќ за мешавината од мед и лековити билки, за НМД сè уште е непозната и непотврдена. Во продолжение се споменува рецептот...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"