Дома Тагови лековито масло

Таг: лековито масло

„ЧУДО-МАСЛО“ – Три ноќи се мачка пред спиење: ги грее студените...

Ова домашно „чyдо-масло“ помага кај проблеми со студени нозе, слаба циркулација, бoлни и тeшки нозе, попуштени вени и сите други тегоби кои се јавуваат...

Домашно масло од 3 состојки кое делува како мевлем за болни...

Ова домашно масло многу лесно се приготвува, а има одличен ефект врз бoлни зглобови, коски, мускули и проширени вени. Се приготвува од три состојки...

МАСЛО КОЕ СЕКОЈА КУЌА ТРЕБА ДА ГО ИМА: Решава проблеми од...

Рузмаринот е зачин со освежителен мирис кој им дава богат вкус на јадењата. Неговото масло е исто така многу ценето поради својата ароматичност во...

ЦРВЕН ПИПЕР И МАСЛИНОВО МАСЛО: Проверен и многу ефикасен рецепт за...

Многу ефикасен природен лек за артритис… Зглобовите ја прават врската помеѓу коските. Тие даваат поддршка и овозможуваат движење. Секое ош.тетување на зглобовите предизвикува многу...

Споделете го рецептот со вашите пријатели: Ќе се изненадите колку е...

Ловоровиот лист е добро познат и омилен зачин и веќе долго време има посебно место во нашите кујни. Но, малкумина знаат дека листот на...

Рецепт за масло кое лекува чир на желудник, женски проблеми, изгореници...

-Кантарионово масло за надворешна и внатрешна употреба Потребни состојки: 2 литри маслиново масло 100 г свежа жалфија 100 г сува ајдучка трева или 200 г свежа Кантарион колку што...

Го нема во продажба: лековито масло за проширени вени, главоболки и...

Само некои луѓе знаат дека ловоровиот лист освен што се користи во кујната, исто така може да биде многу корисен зачин и за нашето...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"