Дома Тагови лековита маст

Таг: лековита маст

Рецепт за ДОМАШНА маст од невен: Кога ќе видите што сè...

Невенот е лековито растение, кое во различни форми (како чај, масло, маст) наидува на широка примена во козметиката. Вклучува третман на opгани за варење,...

ЛЕКОВИТА МАСТ ОД ЧУВАР КУЌА: За секакви болести на кожата, хемороиди...

МАСT ОД ЧУВАР КУЌА - Потребни состојки: една полна рака листови сомелете ги во блендер и процедете ги. Две лажици домашна свинска маст растопете,...

ПРОПОЛИСОВА ЛЕКОВИТА МАСТ И ТИНКТУРА: Најдобриот природен лек за секакви болести

Прополисова лековита маст - рецепт според д-р Стојмир Младенов: 80 г вазелин и 20 г ланолин се ставаат во еден сад, кој потоа се...

Чудотворна руска маст од три состојки: лекува бронхитис, изгореници, отворени...

Секоја примена која подразбира мачкање – се практикува пред спиење и се остава да делува преку ноќ. Кога станува збор за зглобови, после мачкањето...

Црн мевлем за извлекување на гној – рецепт за најмоќната лековита...

Оваа чудотворна маст се користи кај бројни воспалителни состојби, инфекции, цисти, чиреви, сраснат нокт, цистични акни, убоди од инсекти, темни дамки... Оправдано го носи називот...

Лековит мевлем за изгореници, рани, убоди: овој таен рецепт го наследив...

Овој рецепт го правеше мојата покојна баба за своите деца, за мајка ми и вујко ми, за нас внуците додека бевме мали, но и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"