Дома Тагови лек за желудник

Таг: лек за желудник

Ако поради желудникот не спиете добро, време е за овој лек:...

Доволно е да испиете 2 лажици од овој лек доколку имате бoлки во желудникот, проблеми со црниот дроб или имате несоница. Копривата е најдобар...

РУСКИТЕ БИЛКАРИ ТВРДАТ ДЕКА ОВОЈ ПЛЕВЕЛ Е ЛЕК ЗА НАЈТЕШКИТЕ БОЛЕСТИ,...

Чичок (Arctium lappa) е лековит плевел што го штити вашето здравје со потекло од Европа и Сибир, иако денес е широко распространет низ целиот...

ТЕГАВЕЦ И МЕД: Најдобар лек за желудник, бели дробови и црн...

Оваа билка сите ја сметаат за плевел, а само малкумина знаат колку е лековита – вонсериски лековита, се користи при проблеми со белите дробови,...

Лимонот е во состојба да го опорави целиот организам доколку се...

Лимонот е цитрусно јужно овошје. Елипсовидниот, жолт плод на лимоновото дрво се користи за кулинарски и некулинарски цели ширум светот, првенствено поради неговиот сок. Пулпата...

Златна билка – Лекува 100 болести, особено е добра за жени,...

Белата ајдучка трева е добро позната билка во целиот свет. Тоа е повеќегодишно тревесто растение кое достигнува височина и до 1 метар. Билката е покриена...

Бабата ставаше облога од Вампиров лист, за две ноќи исчезна проблемот...

Билката со која денес нè запознава билкарот Мартин Најдовски има повеќе народни имиња. Некој ја знае како Париче, друг како Вампиров лист... но, она...

Нема подобар природен лек од тегавец во мед – го лекува...

Оваа билка сите ја сметаат за плевел, а само малкумина знаат колку е лековита – вонсериски лековита, се користи при проблеми со белите дробови,...

Дуњите се одличен лек за желудникот, цревата и белите дробови ако...

Што се' може да лекува дуњата – рецептите се најдолу во текстот. -Лековити се и плодовите и листовите и семето, а посебно сокот и сирупот....

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"