Дома Тагови лек за висок крвен притисок

Таг: лек за висок крвен притисок

ЛЕК ЗА СПУШТАЊЕ НА ПРИТИСОКОТ: Спојте ги овие 3 состојки и...

Високиот кpвен притисок, или хипертензијата, е една од главните причини за срцеви заболувања, па затоа е многу важно редовно да се следат неговите вредности,...

ДВЕ ВО ЕДНО: Докторот ми го препорача за притисок, а јас...

Брусницата е повеќегодишна билка чие растение е грмушесто и може да порасне до 40 см во висина и 2 м во ширина. За време...

Народен лек со кромид, се пие 10 дена, а делува цела...

Кромидот има антиканцерогено дејство поради присуството на сулфурните компоненти и флавоноидните антиоксиданти на истиот. Притоа има имуностимулирачки ефект – пред сè заради солидните количини...

Алкална бадемова вода за срце, холестерол и кoски, лекот е толку...

Пијалакот е исклучително силен. Бадемите се здрави затоа што се богати со витамин Е, цинк, магнезиум и калциум. Тие се добри за правилно функционирање...

Спречува срцев yдap, го чува мозокот, бубрезите и срцето, неверојатен напиток...

Лукот припаѓа на семејството Allium (sativum) заедно со кромидот и празот. Неговиот богат и специфичен вкус прави да биде еден од најупотребуваните зачини ширум...

Од 6,99 падна на 4,13 – Со овој напиток ги намалив...

Целерот е едногодишно или двегодишно растение од семејството Apiaciae, кое се одгледува како зеленчук уште од античко време. Стеблото е разгрането и високо од...

Ги чисти затнатите артерии и го регулира крвниот притисок, а помага...

На многу едноставен и здрав начин може да ги исперете вишокот масни наслаги од артериите, да го регулирате вашиот крвен притисок, да се ослободите...

Пчеларот Предграг открива лековити рецепти со мед, коприва и какао

Предраг Спасиќ од Поповац, Ниш дава одлични совети за подобрување на здравјето со помош на пчелини производи. Пчелите се неверојатни суштества, кои што и да...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"