Дома Тагови лек за старечки пеги

Таг: лек за старечки пеги

Старечките брчки се разликуваат од пaтoлoшкитe, еве која е разликата

Брчките се неизбежна појава во текот на животот, кои се јавуваат порано или подоцна во зависност од тоа каков начин на живот водите или...

Лек од 3 состојки кој ја омекнува кожата како на бебе,...

Пегите најчесто се појавуваат на кожата како резултат на ште-тните сончеви зраци, па затоа овој период од годината е вистинско време за третмани со...

Рецепт од Австралија – Облога од природни состојки и за 30...

Од Австралија ни пристигна еден многу ефикасен рецепт препорачан од дерматологот Даг Вилсон, а со чија помош успешно може да се третираат дамките на...

Маст со неверојатно избелувачки моќи – исчистете ги старечките пеги на...

Естетскиот проблем можете да го ублажите и отстраните со внимателно одбраните билки: коприва, чуваркуќа и бел галиум (лепавец). Овие билки нудат едноставно решение доколку...