Дома Тагови лек за синуси

Таг: лек за синуси

Ако имате затнати синуси оваа пролет, направете напиток кој ќе го...

За време на воспаление на синусите се јавува оток на ткивото во внатрешноста на носните шуплини, така што синусите се затвоpaат, а слузта и...

Лек за затнати синуси – со оваа смеса дишењето е многу...

Синузитис претставува воспаление на слузокожата на синусите. Ова воспаление е многу честа појава и речиси сите барем еднаш имале проблеми со синусите со најчестите...

Нема посилен природен антибиотик од него: го подобрува памтењето, ги топи...

Како силен природен лек, единствено маслото од диво оригано може да му биде конкуренција. Меѓутоа, овој природен антибиотик чија главна состојка е ренот, има...

Ја има на секој пазар, евтина и прави чуда за срцето...

Не само што е корисна за здравјето, туку има и многу малку калории, па поради тоа честопати ја препорачуваат нутриционистите при изготвувањето на рестрикциските...

Исфрлете ја лепливата слуз од вашите бели дробови и синусите –...

Познато е дека грипот и настинката бараат лекување со одмор. Доколку не се одлежат како што треба, а тоа подразбира барем десет дена строго...

Помешајте рен и оцет и почекајте 5 дена: Ова ќе ве...

Постои еден многу ефикасен природен лек кој откако за првпат го објавивме, добивме многу позитивни искуства од читатели кои го испрбале. Станува збор за препаратот...

Многу ефикасен лек за синуси од крoмид и ротквици

Ова всушност е еден од најефикасните домашни лекови за синуси. Синусите се чест проблем кај луѓето а нивното лекување обично е долготрајно и проследено со бројни...

Ефикасен лек за ослободување на затнатите синуси – резултати за неколку...

Синуситис е инфекција или воспаление на синусите, џебови исполнети со воздух во коските на лицето. СИМПТОМИ: Чувство на оток на лицето, притисок зад очите, затнат нос,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"