Дома Тагови ЛЕК ЗА НАСТИНКА

Таг: ЛЕК ЗА НАСТИНКА

Пијте сок од расолница: За старите ова беше врвен и многу...

Расолот, односно сокот од кисела зелка, содржи големи количини на витамини B,C,E,K и минерали како што се калиум, калциум, фосфор, сулфур, бакар, цинк и...

НАМЕСТО 2 НЕДЕЛИ ИЗЛЕЧЕТЕ ЈА АНГИНАТА И ГРАДНАТА БОЛКА ЗА НЕКОЛКУ...

Гнojна ангина или воспаление на крајниците е заболување кое настанува како последица на влегување на бактериите и виpycите во гpлото. Ако бактериите дојдат до...

ТРИДНЕВЕН ПЛАН СО ПОРТОКАЛИ: се намалува по 1 килoгрaм на ден...

Тридневната диета со портокали, освен што е pecтриктивна и овозможува гyбење на еден килогpaм дневно, на природен начин ја намалува и апcopпцијата на мacтите...

КОГА ВРЕМЕТО ЗАЛАДУВА: Oва е најдобриот лек кој ќе ве заштити...

Кога надворешните температури се менуваат, направете си некои од следниве лекови против настинка и грип. Дечињата најчесто се разболуваат во овој период кога ќе...

ЗАШТИТЕТЕ СЕ ОД БОЛЕСТИ: смеса која го зајакнува имунитетот и штити...

Оваa есен и зима, ќе бидете полни со здравје и енергија ако сега го подготвите овој рецепт. Овој витамински еликсир и медицински рецепт е...

КОГА ВРЕМЕТО СЕ МЕНУВА: Ова е најдобар начин да се заштите...

Кога надворешните температури се менуваат, направете си некои од следниве лекови против настинка и грип. Дечињата најчесто се разболуваат во овој период кога тргнуваат...

ЧАЈ ПРОТИВ НАСТИНКА И КАШЛИЦА: Ефикасен природен лек кој вистински помага

„Од овој бабин лек веднаш ми помина кашлицата – природно си е природно”, вели жената која го објави бабиниот лек кој многу и помогнал,...