Дома Тагови лек за намалување на холестеролот

Таг: лек за намалување на холестеролот

Првпат добив холестерол на 42 години, а овој лек ми помогна...

Овој рецепт ќе ви помогне да се оcлободите од зголемениот холестерол и вишокот килогpaми. Сите состојки во овој напиток се многу здрави и ќе...

Оваа тревка ги „брише“ болестите, а најмногу помага за намалување на...

Чајот од овес се користи за ублажување на многу болести и симптоми, но многумина имаат заборавено на оваа билка. Само мал број луѓе знаат...

ОВА ГО НАМАЛУВА ХОЛЕСТЕРОЛОТ: Природен лек за чистење на кpвните садови

Искуствата велат дека овој лек е феноменален. Не само што ги отстранува мастите од кр-вта, туку има и благотворно дејство врз празнењето на цревата...

БАБА СЕКОЈ ДЕН ЈАДЕ ПО 2 ЛАЖИЧКИ ОД ОВАА СМЕСА: За...

Баба од 85 години секојдневно јаде по 2 лажички од следната смеса за регулација на холестеролот и притисокот. Смесата е одамна позната како природен...

ПО 1 ШОЛЈА, 14 ДЕНА: Го намалува холестеролот, ја прочистува кpвтa...

Општо познато е дека растението Линцура е многу лековита билка. Линцурата е род на цветни растенија кои припаѓаат на семејство Gentianaceae. Со околу 400...

СТАВЕТЕ ЛУК ВО МЛЕКО – напиток за холестерол, ишијас и затнати...

СТАВЕТЕ ЛУК ВО МЛЕКО - напиток за холестерол, ишијас и затнати к pвни садови. Одличен лек кој помага во исфрлањето на паразитите од цревата....