Дома Тагови лек за намалување на холестерол

Таг: лек за намалување на холестерол

Моќна тинктура која ги пржи мастите на стомакот и ги чисти...

За ослободување од токсините кои се таложат во телото, за зголемување на еластичноста на крвните садови и нивно ослободување од плаките, се препорачува редовно...

СПАС ЗА ВЕНИТЕ: Против болки во нозете, отоци, трпнење, лоша циркулација,...

ЗА ПОДОБРА ЦИРКУЛАЦИЈА Потребни состојки: 50 цветчиња невен 100 г рузмарин 100 г кантарион 100 г мајчина душичка 100 г семе од коприва 1 литар појака ракија *Доколку користите суви билки, можете...

Лек за намалување на лошиот холестерол кој ги затнува артериите, го...

Холестеролот е супстанца (стероид) којшто е неопходен за животот. Тој е составен дел од мембраните на сите клетки во ткивата и органите. Исто така,...