Дома Тагови лек за намалување на холестерол

Таг: лек за намалување на холестерол

СИТЕ ГО ПРЕПОРАЧУВААТ ОВОЈ ЛЕК: стар природен лек од 2 состојки...

Можните причини за оште-тување на црниот дроб се бројни, вклучително и наследни фактори, односно генетска предиспозиција, хронични заболувања на црниот дроб како цироза, долгорочна...

МЕД И ЦИМЕТ: Природен лек кој го препорачуваат и лекари –...

За комбинацијата на овие две состојки сме пишувале многупати, но секојпат науката открива нешто ново и полезно, кога станува збор за здравјето на човекот...

ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ХОЛЕСТЕРОЛОТ: За 25 дена се чистат...

Холестеролот е суштинска компонента на организмот, неопходна за нормално функционирање на секоја клетка. Тој е структурен елемент на сите клеточни и интрацелуларни мембрани, а...

СИМПТОМИТЕ НА ВИСОК ХОЛЕСТЕРОЛ СЕ ПОЈАВУВААТ ВО НОЗЕТЕ, еве на што...

Холестеролот и триглицеридите претставуваат два облика на липиди (масти) во телото. Постојат два типа на холестерол односно, „добар холестерол“ или HDL и „лош холестерол“...

Чај од ѓумбир и каранфилче – вистински лек за празнењето и...

Иако некои чаеви се препорачуваат да се пијат само во текот на зимата, ова правило не важи за чајот од ѓумбир. Напитокот се подготвува...

Спречува срцев yдap, го чува мозокот, бубрезите и срцето, неверојатен напиток...

Лукот припаѓа на семејството Allium (sativum) заедно со кромидот и празот. Неговиот богат и специфичен вкус прави да биде еден од најупотребуваните зачини ширум...

Проверен рецепт: Најдобриот природен лек за холестерол и триглицериди, ниту лековите...

Рецепт на Виолета од Летина кујна. Најдобриот природен лек за холестерол и триглицериди - проверен рецепт. За овој рецепт ви се потребни само 2...

Лек за чистење на крвните садови и холестеролот, лекарите не можеа...

Лекарите велат: Млад си, колку што ти се млади крвните садови”. -Ова е стар рецепт од книгата "Пелагица" и според пишаниот рецепт се приготвува вака:...

Моќна тинктура која ги пржи мастите на стомакот и ги чисти...

За ослободување од токсините кои се таложат во телото, за зголемување на еластичноста на крвните садови и нивно ослободување од плаките, се препорачува редовно...

СПАС ЗА ВЕНИТЕ: Против болки во нозете, отоци, трпнење, лоша циркулација,...

ЗА ПОДОБРА ЦИРКУЛАЦИЈА Потребни состојки: 50 цветчиња невен 100 г рузмарин 100 г кантарион 100 г мајчина душичка 100 г семе од коприва 1 литар појака ракија *Доколку користите суви билки, можете...