Дома Тагови лек за имунитет

Таг: лек за имунитет

Природен тоник-антибиотик: лекува сè од глава до пети, ниедна болест нема...

Ова е најмоќниот природен антибиотик кој ги yништува сите инфекции во телото, а подолу може да го видите и рецептот. Се подготвува од само...

KAPДИОЛОЗИТЕ ПPEДУПРЕДУВААТ: Ова овошје ви го yништува сpцето, богато е со...

Кардиоваскуларните болести се водечка причина за cмpт во светот, а овие намирници се најлоши за сpцето. На секои 43 секунди некој доживува cpцев yдap....

7 мали тајни: што сè може да направи лимонот, а досега...

Дека лимон е богат со витамин Ц и може да го зајакне нашиот имунитет, како и тоа дека ни помага полесно да се избориме...

Добитна комбинација: мед, коприва и куркума – за исфрлање на секрет...

Го јакне имунитетот, ги елиминира алергиските симптоми, ја ублажува болката предизвикана од артритис, го елиминира вишокот секрет од бронхиите. Домашниот лек на база мед, коприва...

Го препорачуваат и лекари – лек за пациенти со слаб имунитет...

Овој лек често се препорачува од лекарите за пациенти со слаб имунитет, луѓе кои се склони на чести инфекции, пациенти на хемотерапија… Богат е со...

Лекарски рецепт за лековита смеса која го јакне имунитетот – се...

Овој рецепт го доби мајка ми од еден лекар зошто бев многу болежлива и ништо не ми помагаше. Откога почнав да го јадам, “да...

Природен лек од коприва, мед и куркума за имунитет, лекување анемија...

-Совет од д-р Олег Мазур, основач на Центарот за природна медицина во Санкт Петерсбург. Д-р Олег Мазур советува со помош на мешавина од мед, куркума...

Еве еден сигурен природен лек против вируси: Смесата лекува бронхит, кашлица,...

Фото и рецепт: Sonia Dule Andreev Рецептот за овој природен лек за зајакнување на имунолошкиот систем и одбрана од вируси, беше објавен од нашата драга...

Лек за јакнење на имунитетот и лекување на ОСТЕОПОРОЗА, болест која...

Фото и рецепт: Дафинка Дивљаков Ова е стар лек кој потекнува од Тибет, а донесен на нашите простори од некој трговец, пред еден век. Лекот може...

Слатка имунолошка бомба која ги лекува коските и ја подобрува крвната...

Мешавината содржи суво грозје, суви кајсии, суви смокви, ореви, мед и лимон. Сувото грозје е одличен извор на железо Покрај железо, оваа слатко овошје е одличен...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"