Дома Тагови лек за чир на желудник

Таг: лек за чир на желудник

Ако постојано ве мачат гасови и киселини во стомакот, подгответе напиток...

Колкупати ви се случило да чувствувате б олки во желудникот и подуеност во стомакот после оброкот? Оброкот колку и да бил вкусен, неколку минути...

Лекува анемија, го нормализира притисокoт и ја подобрува работата на хормоните:...

Овие природни рецепти многу помагаат при болести на грлото, правилно варење на храната, потен-ција, анемија, а се препорачуваат и за проблеми со срцето и...

ИЗМЕШАЈТЕ МЕЛЕНИ ОРЕВИ И МЕД: за слабокрвност, хипертензија и чир на...

Оваа чy дoтвoрнa комбинација помага во лекување на многу болести. Комбинацијата од мед, лук, ореви и јаболкова киселина ќе ви го подобри имунитетот само...

ПОМОЌНА ОД ЧУВАР КУЌА: Лекува чир во желудник, хемороиди и секакви...

Ако ве ука са комарец, само скинете ливче од оваа билка, излупете ја тенката опна од едната страна и ставете ја како облога на...

ИЗЈАВА на д-р Несторовиќ: Кога човек ќе се разболи, веќе никому...

Д-р Бранислав Несторовиќ е еден од најценетите лекари во неговата земја, но и пошироко на Балканот. За него рекоа: „Ретко во животот ќе сретнете некој...

Диета од нутриционист специјално направена за чир на желудник, хијатална хернија...

Оваа диета е наменета за пациенти со чир на желудник, дуоденум, ерозивен и хронични гастритис и дуоденитис, рефлуксна болест на хранопроводот (ГЕРБ) и хијатална...

Ако постојано ве мачат гасови и киселини во стомакот, подгответе напиток...

Колку пати ви се случило да чувствувате болки во желудникот и подуеност во стомакот после оброкот? Оброкот колку и да бил вкусен, неколку минути...

Д-р Несторовиќ го користи овој рецепт веќе 20 години и дава...

Доктор Бранимир Несторовиќ сподели еден рецепт кој на многумина може да им помогне. Имено, како што напомена, овој рецепт го користи веќе 20 години...

Лек против хелико бактерија која предизвикува чир во желудник – ми...

“Потребно е вкупно да се изедат 900 г листови чувар куќа, но вие ќе ги приготвувате постепено, а не одеднаш целата количина. Прво во...

Бабата ставаше облога од Вампиров лист, за две ноќи исчезна проблемот...

Билката со која денес нè запознава билкарот Мартин Најдовски има повеќе народни имиња. Некој ја знае како Париче, друг како Вампиров лист... но, она...