Дома Тагови лек за бели дробови

Таг: лек за бели дробови

ЗА ПОТТИКНУВАЊЕ НА ЦРЕВАТА И ЧИСТЕЊЕ НА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Најдобрите рецепти...

За подобрување на имунитетот, важна улога играат овошјата и зеленчукот кои кај нас се достапни речиси преку целата година. Кога одредено овошје ќе се...

ПРОЧИСТУВАЧКИ МЕВЛЕМ ЗА БЕЛИ ДРОБОВИ: Испив една тегличка и се спасив,...

После прележана белодробна болест обично се случува кашлицата да остане присутна иако болеста одамна е излекувана. Симптомите на болеста не се присутни, но продолжената...

РЕЦЕПТ ЗА ЦЕЛОСНО ОПОРАВУВАЊЕ НА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ

Рецепт на Хајрија Нуркич. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 250 г смрекинки (бобинки од смрека), 300 г квалитетен мед, 250 г млада кравја маст или несолен, свеж...

Лекот на баба ми за кристално чисти бели дробови, нема да...

Здраво, ова е стар ама испробан лек за искашлување на лепливата слуз кај деца и возрасни, која се смета како главен вино-вник за почетен...

ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА ИСКАШЛУВАЊЕ: После овој лек – кристално чисти бели...

Би сакала да споделам со вас еден стар лек за искашлување на лепливата слуз од белите дробови, кај деца и возрасни, а која се...

ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА БЕЛИ ДРОБОВИ: Ги лекува и ги закрепнува, се...

Рецепт на Хајрија Нуркич. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 250 г смрекинки (бобинки од смрека), 300 г квалитетен мед, 250 г млада кравја маст или несолен, свеж...

АНТИВИРУСЕН ЛЕК, ПОМАГА КАЈ СИТЕ РЕСПИРАТОРНИ БОЛЕСТИ – Рецепт на билкарот...

Пулмо Микс – (за белодробни заболувања како што се инфекции, туберкулоза, астма, кашлица, исфрлање на слуз, пневмонија): 30 г изоп, 30 грама мајкина душица,...

СИРУП ОД ЛОВОРОВ ЛИСТ И ПИВО, пијте го отсега, а на...

Алексија Младеновиќ, економист во пензија од Ниш, за чисти бели дробови препорачува ловоров лист и пиво. Кога таа заминала во пензија започнала да ги...

ПРИРОДЕН ЛЕК СО ТИКВА: За бели дробови според билкарот Мартин Најдовски...

I РЕЦЕПТ – Лек за бели дробови според билкарот Мартин Најдовски – лекува бронхитис, кашлица и други респираторни болести. Доколку имате било какво прашање...

НАЈДОБРИОТ ПРИРОДEН ЛЕК за бели дробови, а може да го пијат...

Здраво, ова е стар ама испробан лек за искашлување на л епливата с луз кај деца и возрасни, која се смета како главен в...