Дома Тагови лек за астма

Таг: лек за астма

ЈА СТОПИРА КАШЛИЦАТА: Го чисти црниот дроб, помага кај бронхитис и...

Ако бронхиите ви се полни со спутум и напредокот во лекувањето оди многу споро, испробајте го овој рецепт од природната медицина за прочистување на...

Најевтиниот лек на светот: Помага при астма, алергија, проблеми со цревата...

Билката алое вера води потекло од Северна Африка. Нејзиното име потекнува од арапскиот збор „алоех“, што значи „горчлив“. Алоето го добило своето име поради...

Чајот од оригано и сирупот од кромид беа лекот за ќерка...

Здраво, јас сум Радмила и со вас сакам да споделам една приказна. Мојата ќерка Кристина уште додека беше многу мала и се јавија респираторни...

Ако сте анемични, пијте по 1 чаша какао секој ден, а...

Првата асоцијација со какаото е вкусниот и пријатно миризлив пијалак. Сепак, ретки се оние кои редовно го користат какаото, но тоа е вистинска ризница...

Нашите баби знаеја најдобро: Еве како се лекува астма, бронхитис и...

Голем број страдаат од белодробни заболувања како астма, бронхитис и разни видови кашлици. Инфекциите, алергиите и пушењето може да предизвикаат одреден тип на белодробни болести...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"