Дома Тагови лек со ловоров лист

Таг: лек со ловоров лист

ЛЕКОВИТО МАСЛО ОД ЛОВОРОВ ЛИСТ: За очи, зглобови и силен имунитет...

Ревматоидниот артритис е системска, хронична, автоимуна болест од непозната причина која претежно ги по-годува зглобовите. Се смета дека ревматоидниот артритис се јавува кај генетски...

Ловоровите ливчиња може да се искористат и поинаку: за 5 минути...

Ловоровиот лист е многу ценет уште од античко време како свето дрво чии гранчиња им биле давани на победниците и поетите во знак на...

СИРУП ОД ЛОВОРОВ ЛИСТ И ПИВО, пијте го отсега, а на...

Алексија Младеновиќ, економист во пензија од Ниш, за чисти бели дробови препорачува ловоров лист и пиво. Кога таа заминала во пензија започнала да ги...

ЛИМОНОТ Е ДАР ОД ПРИРОДАТА: Еве за што помага и како...

Лимонот е позната лековита билка и сите знаеме дека е добро да се конcyмиpa во сиров облик, поради витаминот Ц. И чајот сварен од...