Дома Тагови куќа

Таг: куќа

АРХИТЕКТ: „Наместо 30 години да потрошите во градење куќа која НЕМА...

Архитектот Александар Бородин издвои 3 совети од градежништвото кои секој од нас треба да ги следи. Архитектот Александар Бородин во една прилика даде 3 добри...

Прекрасна куќа со 3 спални соби и гаража (детален план)

Погледнете го деталниот план за оваа прекрасна куќа со три спални соби и гаража, па можеби ќе добиете идеја доколку наскоро и вие планирате...

Вистинска куќа од соништата: пронајдете ја омилената инспирација за вашиот дом

Ви претставуваме вистинска куќа од соништата, која комплетно ги исполнува желбите на нејзините сопственици.  Нивната желба била постојано да се во допир со природата, и...

КУЌА ОД СОНИШТАТА: Евтина куќичка за тричлено семејство (детален план)

Во продолжение ви пренесуваме детален план од една преубава семејна куќичка за тричлено семејство, со површина од само 73 метри квадратни. Доколку некогаш во иднина...

КУЌА ОД БАЈКИТЕ: одлична мала и евтина куќа со преубава тераса...

Во продолжение ви откриваме популарни вирални куќи со детален план: ова е одлична куќа со преубава тераса, идеална за помало семејство, чија површина изнесува...

СЕМЕЈНА КУЌА: преубава со 4 спални соби и гаража (детален план)

Ако сте во потрага по куќа од соништата и сакате со вашиот партнер да изградите нов дом во кој среќно ќе си живеете, овој...

Жане од Данска: Гатачка во карти ми прочита што ми прави...

“Она што ме следеше цели 10 години конечно заврши, исчезна, бидејќи ги открив своите непријатели!” - раскажува Жане (57). “Имав нормален живот и за тоа...

Ако ги правите овие работи, вие буквално си ја повикувате негативната...

Негативната енергија влијае врз вашиот живот дури и ако тоа вие не сакате да го прифатите. Еве како ќе се ослободите од неа и...

Красула: ако сакате добра енергија и многу пари, еве како треба...

Сrasula ovata е билка чие присиство, според фенг шуи, привлекува позитивна енергија и пари. Затоа сите ја сакаат во својот дом, а особено во...

Црните мачки ја апсорбираат негативната енергија, а персиските исцелуваат

Прочитајте какви се’ моќи кријат мачките па ќе сфатите зошто старите Египќани ги сметале за свети и божествени. Дали ви пречи кога мачката се...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"