Дома Тагови куглоф со ореви

Таг: куглоф со ореви

Најубавиот куглоф со ореви и пудинг од ванила

Најмекиот и најмирисниот куглоф, со сечкани ореви и пудинг од ванила. Ќе уживате во секој залак. Потребни состојки: Состојките се мерат со шолја од 200 мл. 4...