Дома Тагови крвен притисок

Таг: крвен притисок

Еве зошто треба секое утро да пиете по 1 лажица маслиново...

Маслиновото масло се користело за многу цели во текот на целата историја од човештвото. Денес, покрај исхраната, ова драгоцено масло се користи во медицината,...

Со 4 лажици од овој лек кажете му ЗБОГУМ на инфарктот...

Доколку често се разболувате од настинки или имате кардиоваскуларни проблеми, потребно е нешто да направите за да го подобрите вашето здравје и да ја...

Знаци кои јасно укажуваат дека внесувате премногу сол

Натриумот е од суштинско значење за здравјето на човекот. Овој минерал помага во регулација на течности, одржување и стимулирање на нервните импулси за мускулни...