Дома Тагови крвен притисок

Таг: крвен притисок

3 ЗНАЦИ ПОКАЖУВААТ ДЕКА НЕ ТРЕБА ДА ОСЛАБЕТЕ, ДУРИ И ДА...

Нутриционистот и гастроентеролог Рустем Садиков откри кои се трите главни знаци кои укажуваат дека човекот треба да ослабе. Покрај згоените, на кои навистина им...

Телото природно си наоѓа начини како да се разлади од врелината,...

Д-р Дејан Христов објасни за срцевите заболувања и како човековото тело реагира на летните врелини. Докторот советува и начини како да се заштитиме и...

Д-р Солаковиќ: За да биде здрава и вита, секое утро жената...

Докторите кои се волни преку едноставни совети да им помогнат на луѓето, честопати се гости во емисии каде на „пластичен“ начин ги објаснуваат здравствените...

Лекарите советуваат зошто притисокот треба да се мери на левата, а...

Зошто притисокот треба да се мери и на левата и на десната рака, советуваат лекарите, бидејќи евентуалната разлика би можела да биде ран предупредувачки...

Го мерите притисокот дома? Еве каде би можеле да погрешите…

За високиот крвен притисок велиме дека е тивок убиец, бидејќи болните можат да живеат со многу високи вредности на крвен притисок, а без видливи...

Црна рибизла: за крвен притисок, црева, белодробни воспаленија, алергии и црн...

Црната рибизла е многу здрава бобинка. Покрај тоа што помага за нормализирање на крвниот притисок, успешно лекува и тешки инфекции, а пред се’ воспаление...

Како да измерите притисок со линијар, конец и прстен

Луѓето отсекогаш немаа апарати за мерење на притисок, па нашите стари вака правеа... Секако, најпрецизно е да се мери притисокот со живин апарат, но често...

Лек за ослабен срцев мускул, да се спречи инфаркт

Ова е многу лековита билка особено за лица кои имаат проблем со крвниот притисок. Многумина би можеле да го стабилизираат притисокот со помош на...

Салата од краставички и лук: го намалува холестеролот и го регулира...

Хипертензијата спаѓа меѓу болести кои се во голема експанзија последниве години, а тоа се должи најмногу на нездравиот начин на живеење, лошата исхрана и...

Направете лековито вино од капини за анемија, циркулација и регулирање на...

Виното од капини се препорачува за:   -анемија исцрпеност -неухранетост -за регулирање на столицата -за регулирање на крвниот притисок -за циркулација... Приготвувањето на ова лековито вино од капини е крајно едноставно: Одредена...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"