Дома Тагови крвавење

Таг: крвавење

ДАМИ: Ова се 7 знаци кои говорат дека нешто не е...

Секоја жена знае дека ва*ината е еден од најчувствителните делови од нејзиното тело. Затоа мора да се води голема грижа и да се одржува...

Ајдучка трева: за болки во желудник, висок притисок, чистење на крвта...

Силниот чај од ајдучка трева го регулира и го прочистува крвотокот, па добро е да се пие при внатрешни крварења, крвава столица, крварење од...

Аспиринот не е лек кој може да се консумира долгорочно без...

Истражувањата покажуваат дека едно од десет консумирања на аспиринот се смета за несоодветно, а дознајте зошто... Новите истражувања во Америка покажаа дека дури 69...

Жени, овие симптоми не смеете да ги игнорирате – укажуваат на...

Луѓето се познати по тоа што редовно ги игнорираат знаците кои може да упатуваат на сериозни здравствени проблеми. Ова е список со симптоми на...