Дома Тагови крцкав компир

Таг: крцкав компир

Снаа ми направи салата и ја стави во печени компири, прсти...

Компирите се едни од најпопуларните прилози кои најчесто се послужуваат со месо на скара или во посните денови. Може да ги пржите, печете, варите,...

КРЦКАВ КОМПИР ОД РЕРНА ГОТОВ ЗА 30 МИНУТИ: Убедливо најдобриот рецепт

Кога станува збор за една така едноставна, секојдневна намирница како што е компирот, човек би рекол дека за неговата подготовка и нема некое посебно...

Прсти да излижеш: За минута направете крцкави компирчиња со пченкарно брашно

Компирите ги сакаме на најразлични начини. Вака приготвен, според мојот рецепт, можете да ги послужите како прилог на главното јадење, но слободно можете да...

Крцкави палачинки од компир за 10 минути, нешто што мора да...

Компирот е навистина чудесна намирница која може да се подготви на најразлични начини од варен до печен или пржен. Корисен е во комбинација со...

Рецепт за крцкав компир поради кој ќе заборавите на другото јадење

Печениот компир од рерна најчесто се послужува со некое месно печење. Со неколку трикови и свежи зачини, од оваа обична намирница може да се...

Фантастичен рецепт: РЕШ КОМПИР во рерна КРЦКАВ супер за закуска

Доколку ви се најавиле гости а сакате да ги изненадите со една убава домашна закуска, еве еден предлог како можете тоа да го направите...

КРЦКАВ КОМПИР: дури пред некој ден кај другарка ми открив во...

Потребни состојки: 4-5 компири со средна величина по вкус сол и црн пипер 1 лажица вегета 3 лажици пченкарно брашно по потреба масло 1/2 лажичка црвен пипер во прав Постапка: Компирот измијте...

Домино компирчиња: крцкаво совршенство со прекрасен вкус

Потребни состојки: 5 средни компири тенко исечкани 100 г растопен путер 1 лажичка сенф Пармезан рендан Сол и мелен црн пипер Постапка: Наредете ги исечканите компири...