Дома Тагови крофни

Таг: крофни

Професионалните готвачи ќе ви завидуваат на овие крофни: најдобриот рецепт

Вкусни, меки, воздушести...Никој не може да им одолее! Крофните се омиленото печиво кое е заеднички и за децата и за возрасните. Меки и мирисни,...

За љубителите на крофни, еве многу поздрав рецепт – Совршени крофни...

Сите ги сакаат крофните меки како душа, наросени со шеќер во прав, а внатре исполнети со неодоливо вкусен крем… Бесценет момент на уживање. Меѓутоа,...

НАЈМЕКИТЕ КРОФНИ ВО ЦЕЛ СВЕТ: Со ова тесто излегуваат меки како...

Крофните се омиленото печиво на сите генерации. Мирисни, топли или ладни, вкусни, меки како перничиња, едноставно неодоливи. Со овој рецепт ќе добиете еден куп...

ЕКСТРА ВКУСНИ И МЕКИ КРОФНИ: Воздушести како меури – подобри од...

Вкусни, меки, воздушести…Никој не може да им одолее! Крофните се омиленото печиво на децата и за возрасните. Меки и мирисни, наросени со шеќер во...

Крофни меки како памук – многу лесна подготовка

Сигурно и вие имате некој свој рецепт за крофни, но секогаш сакаме да пробаме некои нови. Ова е еден стар рецепт, како што ги...

Најдобриот рецепт за крофни – најубави

Крофните излегуваат толку меки и вкусни, подобри од купечките. Сигурно веќе си имате некој рецепт запишан во вашиот тефтер, но еднаш пробајте ги и...

КРОФНИ ВО МЛЕКО: без масло, а толку сочни, се топат во...

Ова е рецепт на баба ми која одамна не е меѓу нас. Кога ги правам овие крофни, ме фаќа носталгија и се сеќавам на...

Брзи и вкусни крофни од рерна без капка масло, а растат...

Сите ги сакаат крофните меки како душа, наросени со шеќер во прав, а внатре исполнети со неодоливо вкусен крем… Бесценет момент на уживање. Меѓутоа,...

Крофни меки како душа, најдобриот рецепт кој сите ќе ви го...

Крофните излегуваат толку меки и вкусни, подобри од купечките. Сигурно веќе си имате некој рецепт запишан во вашиот тефтер, но еднаш пробајте ги и...

Домашни, меки крофни како памук поубави од оние во пекарница

3 рецепти за шупливи и меки крофни како памук кои веднаш ќе ги изедете со вашите најблиски. Многу лесно се прават, а вкусот не...