Дома Тагови кроасани

Таг: кроасани

КРОАСАНИ ПОДОБРИ ОД КИФЛИ: Ги правам трипати неделно, ги јадеме за...

Овие кроасани се толку многу вкусни, што ги правам најмалку трипати неделно. Рецептот го научив од баба ми која исто така, редовно ги подготвуваше....

БРЗИ КРОАСАНИ ЗА НЕНАЈАВЕНИ ГОСТИ: Никогаш подобри не ми излегле

Кроасаните се секогаш добредојдени на свечената трпеза за која било пригода. Може да бидат празни или да се полнат со солен или сладок фил....

Повеќе не правам лиснати кифли со маргарин – го миксам маслото...

Сите знаете како се прави лиснатото тесто, односно дека секоја кора се премачкува со слој од маргарин/маст или путер, се редат една врз друга...

Потребна ви е само една голема кора за овие превкусни лиснати...

Нема дете или возрасен што не ги сака лиснатите кроасани. Овој рецепт ви презентира подготовка на едни од најубавите кроасани што постојат во светот,...

Ако не знаете што е пена, тогаш пробајте ги овие совршени...

Тестото е душа, многу меко и убаво, а кифлите излекуваат лесни како пердув, меки како пена. Ако не знаете што е пена-тесто, тогаш пробајте...

ЧОКОЛАДНИ ПОЛНЕТИ КРОАСАНИ: Ставете малку какао во лиснатото тесто – има...

Се чини дека кроасаните се омилените печива ширум светот, а се јадат најобични од лиснато тесто, празни или филувани со различни кремови, минијатурни или...

„Само што ги направив- ова се апсолутно најдобрите кроасани, многу вкусни“

Ако имате едно јајце, млеко и брашно, не пропуштајте и направете ги најубавите кроасани во светот. Многу се слични на купечките, но овие се...

Рецепт за најдобрите кроасани, на сите им успеваат, а не одземаат...

Кроасаните се меки како памук, а истовремено крцкави одозгора, а толку миризливи, што уште пред да ги вкусите – ќе знаете дека ќе бидете...

БЕЗ МАШИНСКО МЕСЕЊЕ И ДИПЛЕЊЕ: Направете перфектни кроасани на најлесниот начин

Тукушто пронајдов рецепт со кој на најлесен начин се приготвуваат кроасаните. Овие печива не се исти како и обичните кифли, па затоа и тестото...

ОДЛИЧЕН РЕЦЕПТ: Како се приготвуваат пекарски кроасани – брза и лесна...

Кроасаните се меки како памук, а истовремено крцкави одозгора, а толку миризливи, што уште пред да ги вкусите - ќе знаете дека ќе бидете...