Дома Тагови кремаст колач со вишни

Таг: кремаст колач со вишни

ЈАС СНЕМУВА ЗА 1 МИНУТА: Овој колач со вишни и чоколадо...

Кога и да го направам овој колач веднаш целиот се изедува, буквално за една минута додека да го исечам, секое парче се разграбува, а...

СУПЕР ВКУСЕН КОЛАЧ – прекрасна комбинација од чоколадо и вишни, брзо,...

Овие чоколадни коцки се толку многу вкусни, што нема да ви биде доволно едно парче. Чоколадниот вкус искомбиниран со вишни е толку совршен што...

MРАМОРЕН КОЛАЧ СО ВИШНИ – Додека ги чекав децата на ручек,...

Додека ги чекав децата на ручек, се сетив на овој стар колач кој редовно го подготвував порано и ми беше еден од омилените. Ги...

Сочен ролат со вишни и пудинг од ванила и готови кори,...

Сочен ролат со вишни и пудинг од ванила, толку едноставен, а е превкусен. Може да го направите во кое било време, да го комбинирате...

Колач за 15 минути – без маргарин, без печење, вкусна комбинација...

Брзинскиот колач со вишни и кекси е одлично решение кога ви треба нешто слатко, но за многу кратко време. Кога немате многу време или...

ЕДЕН ОД ПОУБАВИТЕ КОЛАЧИ КОИ СУМ ГИ ПРАВЕЛА – името не...

ЕДЕН ОД ПОУБАВИТЕ КОЛАЧИ КОИ СУМ ГИ ПРАВЕЛА - името не му го знам, но не е ни важно. Колачот е превкусен, а подготовката...

Колач од вишни со гриз готов за 20 минути

Пред неколку дена го пробав овој колач и навистина уживав во него. Лесен крем, слатко-кисела комбинација, лесно за приготвување, одлично! Постојат слични рецепти, но не...

Овој рецепт го добив од кумата и оттогаш често го правам:...

Овој рецепт го добив од кумата и оттогаш многу често го приготвувам, бидејќи е едноставен, феноменален брз колач со вишни без печење. Потребни состојки: 2 тегли/конзерви...