Дома Тагови крем од ванила

Таг: крем од ванила

Универзален слаткарски крем од ванила: тајната на најубавите торти и колачи!

Еве зошто слатките од скапите слаткарници  се толку многу вкусни. Дали сте слушнале за таканаречениот универзален ванила крем кој слаткарите го ставаат во повеќето...

Сочен колач со кокос, без јајца, без путер: ма без ништо...

Многу вкусен и сочен колач. Потребни состојки: чаша од 200 мл 2 чаши јогурт 1 чаша шеќер 1 чаша кокосово брашно 1 чаша пченичен гриз 1 прашок за печиво Прелив за кора: 300...

Апсолутно совршенство: ЕДЕН ОД НАЈУБАВИТЕ НЕПЕЧЕНИ КОЛАЧИ

Потребни состојки: 300 г плазма или петит кекси 4 пудинзи со вкус на ванила 2 лажици густин 12 чажици шеќер 1 литар млеко 1 кесичка желатин 1 пакување од 450 г...

Грклани: ролнички полнети со крем од ванила, ти благодарам сестричке за...

Потребни состојки: 500 г замрзнато лиснато тесто Путер за калапите 1 јајце За КРЕМ: 1 желатин 50 мл вода 500 мл млеко 1 пудинг со вкус на ванила 1 лажица густин 3 жолчки 150 г...