Дома Тагови крем од банана

Таг: крем од банана

Кремаст банана колач кој може да се послужи и како сладолед...

Фото и рецепт: Блуес Овој леден банана колач е лесен и освежителен колач со богат вкус на банана, посебен бидејќи е без масло и маргарин. Потребни...

Како со рака однесена: најефикасниот природен лек за детска кашлица

Лековитиот крем од банана е одлично средство против кашлица чија ефикасност е проверена и во лекувањето на упорна кашлица и бронхитис. Особено е делотворен кај...